Działania „Alkohol i Narkotyki” – podsumowanie - Serwis informacyjny - KPP Słubice

Serwis informacyjny

Działania „Alkohol i Narkotyki” – podsumowanie

Data publikacji 08.02.2016

Policjanci z słubickiej drogówki przeprowadzili w ubiegły czwartek/4 lutego 2016r./ działania prewencyjno – kontrolne pn.”Alkohol i Narkotyki”. W trakcie prowadzonej akcji skontrolowano ponad 400 kierujących pojazdami – wszyscy byli trzeźwi.

Jednym z największych zagrożeń dla bezpieczeństwa ruchu drogowego w Polsce stanowią nietrzeźwi kierujący. W ubiegłym roku na drogach leżących w granicach powiatu słubickiego odnotowano 39 wypadków drogowych, w których sześć osób poniosło śmierć, a 48 osób zostało  rannych. Odnotowano również 532 kolizji drogowych. W 2015 roku na terenie powiatu słubickiego zatrzymano 327 kierujących będących pod wpływem alkoholu. Każda z tych osób była potencjalnym sprawcą wypadku drogowego, a co za tym idzie stanowiła zagrożenie dla życia i zdrowia innych uczestników ruchu drogowego. Cykliczne działania, w których szczególną uwagę zwraca się na trzeźwość kierujących, mają na celu eliminowanie z ruchu nietrzeźwych kierujących oraz będących pod działaniem środków odurzających, a tym samym ograniczenie ilości zdarzeń drogowych i ich ofiar na drogach powiatu słubickiego w ruchu kołowym i pieszym.

Efekt czwartkowych działań przeprowadzonych przez słubicką drogówkę jest bardzo zadowalający. Podczas akcji policjanci sprawdzili stan trzeźwości ponad 400 kierujących- wszyscy byli trzeźwi.