Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Stracili prawo jazdy za przekroczenie prędkości.

Data publikacji 28.09.2015

Od 18 maja obowiązują nowe przepisy, zaostrzające sankcje wobec kierujących pojazdami, którzy popełnią najcięższe z naruszeń w ruchu drogowym. Policjanci z słubickiej drogówki zatrzymali kolejne cztery prawa jazdy kierowcom, którzy o ponad 50 km/h przekroczyli dozwoloną prędkość w terenie zabudowanym.

Policjanci z Wydziału Ruchu Drogowego Komendy Powiatowej Policji w Słubicach, prowadzą swoje akcje na terenie całego powiatu. Sprawdzają, z jaka prędkością jeżdżą kierowcy na drogach zarówno w miejscowościach, jak i na terenach wsi. Dzięki tym działaniom, udaje im się eliminować z ruchu drogowego piratów drogowych, którzy nie zważając na bezpieczeństwo swoje a przede wszystkim innych uczestników ruchu drogowego, jeżdżą z nadmierną prędkością, zwłaszcza w terenie zabudowanym, gdzie ruch pieszych jest znacznie większy, niż poza miejscowościami. 

Przez weekend policjanci zatrzymali cztery prawa jazdy za przekroczenie dozwolonej prędkości w terenie zabudowanym. Piraci drogowi wpadli w ręce policjantów poruszając się w terenie zabudowanym po drogach wojewódzkich naszego powiatu. Niechlubnym rekordzistką okazał się 46 letni mieszkaniec gminy Cybinka, który jechał z prędkością 109 km/h, w miejscu gdzie obowiązuje dozwolona prędkość do 50 km/h. W związku          z popełnionym wykroczeniem mundurowi nałożyli na kierującego mandat karny oraz zgodnie z obowiązującymi przepisami, mężczyzna musiał pożegnać się również z prawem jazdy, które może odzyskać dopiero po 3 miesiącach.

Od 18 maja 2015r. obowiązują nowe przepisy, zaostrzające sankcje wobec kierujących pojazdami, którzy popełniają najcięższe wykroczenia w ruchu drogowym. Na podstawie nowych przepisów policjanci mogą zatrzymać prawo jazdy w przypadku przekroczenia prędkości o ponad 50 km/h w obszarze zabudowanym lub w przypadku przewożenia pasażerów w liczbie przekraczającej liczbę miejsc określoną w dowodzie rejestracyjnym pojazdu lub wynikającą z konstrukcyjnego przeznaczenia pojazdu niepodlegającego rejestracji. Za pierwszym razem zatrzymanie prawa jazdy następuje na 3 miesiące. Jeśli mimo to kierowca dalej będzie prowadzić auto bez uprawnień i zostanie zatrzymany, ten okres przedłuży się do sześciu miesięcy. Kolejna "wpadka" bez prawa jazdy zakończy się cofnięciem uprawnień i koniecznością ponownego zdawania egzaminu.

Jak wynika z policyjnych statystyk główną przyczyną wypadków drogowych jest nadmierna prędkość. Zaostrzenie przepisów pozwala wpłynąć na poprawę bezpieczeństwa na naszych drogach.

Powrót na górę strony