Bezpieczne przedszkolaki - Aktualności - KPP Słubice

Aktualności

Strona znajduje się w archiwum.

Bezpieczne przedszkolaki

Data publikacji 07.10.2015

Wczoraj/06.10.br./ słubiccy policjanci odwiedzili dzieci z Przedszkola Samorządowego nr 2 „PINOKIO” w Słubicach. Spotkanie miało na celu podkreślenie poprawnego zachowania się pieszych i rowerzystów w czasie drogi do i z przedszkola.

W ramach spotkania policjanci przypomnieli dzieciom jakie niebezpieczeństwa czyhają na nich w ruchu drogowym oraz jak bezpiecznie można zagrożeń tych uniknąć. Podali wskazówki jak się poruszać drogą, poboczem aby bezpiecznie dotrzeć do celu. Mówili o potrzebie noszenia elementów odblaskowych i wskazali jak ważne jest ich noszenie zwłaszcza o zmroku i na drogach nieoświetlonych. Policjanci słubickiej drogówki pokazali również w jaki sposób bezpiecznie przechodzić przez ulicę oraz omówili jak prawidłowo zachować się w innych niebezpiecznych miejscach. Ponadto policjanci opowiedzieli o codziennej pracy słubickich policjantów oraz zaprezentowali część sprzętu jaki mają do dyspozycji, wykorzystywany w służbach prewencji oraz ruchu drogowego. Dzieci podczas spotkania chętnie odpowiadały na zadawane pytania, wykazały się dużą znajomością przepisów ruchu drogowego.

Mamy nadzieję, że spotkanie w znacznym stopniu przyczyniło się do podniesienia świadomości dzieci na temat bezpiecznego uczestnictwa w ruchu drogowym i pieszym.