Policjant uratował kierowcę z płonącego auta - Aktualności - KPP Słubice

Aktualności

Strona znajduje się w archiwum.

Policjant uratował kierowcę z płonącego auta

Data publikacji 05.06.2017

Dzięki błyskawicznej i zdecydowanej interwencji st.post. Huberta Wojciechowskiego udało się ugasić płonący samochód i wydobyć zakleszczonego kierowcę.

Do zdarzenia doszło wczoraj(4 czerwiec) na drodze wojewódzkiej nr 134, w rejonie Połęcka. Policjant jadąc na nocną służbę zauważył w przydrożnym rowie płonący samochód.     St.post. Hubert Wojciechowski  natychmiast zatrzymał się, wezwał służby ratunkowe i podjął akcję gaśniczą.  W płonącym pojeździe uwięziony był jego kierowca. Chwilę później na miejsce przyjechał policyjny patrol. Policjanci pomimo realnego zagrożenia pożarem niezwłocznie podjęli czynności zmierzające do wydobycia zakleszczonego mężczyzny. Policjanci dogasili pożar i wyciągnęli kierowcę na zewnątrz. Funkcjonariusze przekazali przytomnego 52-latka załodze pogotowia. Mężczyzna został przewieziony do szpitala – jego życiu nie zagraża niebezpieczeństwo.

W trakcie dalszych czynności okazało się, że mężczyzna w trakcie zdarzenia był nietrzeźwy. Badanie wykazało w jego organizmie blisko 2,5 promila alkoholu. 52-latek posiadał również sądowy zakaz prowadzenia pojazdów mechanicznych obowiązujący do końca 2019 roku.