Mobilny punkt poboru krwi stanął przed słubicką komendą - Aktualności - KPP Słubice

Aktualności

Strona znajduje się w archiwum.

Mobilny punkt poboru krwi stanął przed słubicką komendą

Data publikacji 07.07.2017

„Oddaj krew – uratuj życie” - pod takim hasłem odbyła się wczorajsza zbiórka krwi przed budynkiem słubickiej komendy. Pamiętając, że krew jest bezcennym darem, ratującym życie i zdrowie ludzkie w akcję włączyli się policjanci oraz mieszkańcy powiatu słubickiego.

Pobór krwi przed słubicką komendą Policji zapoczątkowany został w marcu akcją „spoKREWnieni służbą”, która cieszyła się ogromnym zainteresowaniem. Zebrano wówczas ponad 13 litrów krwi.

W czwartek (6 lipca) przed budynkiem Komendy Powiatowej Policji w Słubicach stanął specjalny Mobilny Punkt Poboru Krwi z Regionalnego Centrum Krwiodawstwa i Krwiolecznictwa z Zielonej Góry, w którym w odpowiednich warunkach wszyscy chętni mogli oddać krew.  Do akcji oprócz policjantów przyłączyło się wielu mieszkańców powiatu słubickiego. Do punktu poboru krwi zgłosiło się 36 osób. Łącznie od 35 dawców zebrano prawie 16 litrów krwi.

Policjanci poprzez udział i organizację zbiórek krwi chcą zaakcentować to, że są gotowi ratować życie nie tylko poprzez codzienną służbę, ale także oddając honorowo krew, do czego wszystkich zachęcają.