Pola Nadziei w Słubicach - Aktualności - KPP Słubice

Aktualności

Strona znajduje się w archiwum.

Pola Nadziei w Słubicach

Data publikacji 19.10.2018

Już po raz szósty słubiczanie wzięli udział w uroczystym sadzeniu żonkili w ramach akcji "Pola Nadziei". Kwiaty zostaną zebrane na wiosnę i rozdane mieszkańcom Słubic w zamian za datki na cele charytatywne.

Pola Nadziei to stworzony ponad 60 lat temu międzynarodowy program edukacyjny i pozyskujący pieniądze na działanie hospicjów. Wyrazem solidarności z cierpiącymi jest wspólne sadzenie żonkili. Akcja ta przypominać ma nam o ludziach cierpiących, oczekujących naszej pomocy i opieki w trudnym okresie choroby.

Co roku na początku października w okolicach Międzynarodowego Dnia Opieki Paliatywno-Hospicyjnej ludzie na całym świecie sadzą żonkile przed szkołami, szpitalami, urzędami, w parkach i na skwerach.

W piątek (19 października) w ogrodzie parafialnym przy kościele p.w. NMP Królowej Polski odbyło się wspólne sadzenie cebulek żonkili.

Wiosną mali wolontariusze będą rozdawać zebrane żonkile przechodniom na ulicach miasta, zwracając ich uwagę na problem osób terminalnie chorych. Zebrane w ten sposób datki zasilą konto słubickiego hospicjum i pomogą chorym znajdującym się w potrzebie.

Akcję organizuje Hospicjum Domowe św. Wincentego a'Paulo działające przy Parafii NMP Królowej Polski w Słubicach.