Turniej „Przedszkolaku, bądź bezpieczny!” - Aktualności - KPP Słubice

Aktualności

Strona znajduje się w archiwum.

Turniej „Przedszkolaku, bądź bezpieczny!”

Data publikacji 25.10.2018

Dzisiaj w Komendzie Powiatowej Policji w Słubicach odbył się Turniej Wiedzy o Bezpieczeństwie „Przedszkolaku, bądź bezpieczny!". Celem Turnieju była edukacja dzieci z grup „zerówkowych” w zakresie bezpieczeństwa.

W turnieju udział wzięło łącznie 14 trzyosobowych drużyn, ze wszystkich przedszkoli i oddziałów przedszkolnych z powiatu słubickiego. Wśród zadań przygotowanych dla przedszkolaków znalazło się m.in. dopasowanie konkretnych przedmiotów do służb ratunkowych, czy też odgadnięcie, jakich służb ratunkowych dotyczy zgłoszenie alarmowe przeczytane przez członków komisji. Sześciolatki wykazały się dużą i wszechstronną wiedzą oraz umiejętnościami przy rozwiązywaniu zadań. Turniej realizowany był w ramach własnego programu prewencyjnego „Przedszkolaku, bądź bezpieczny!". Podczas spotkania zerówkowicze zostali zapoznani z podstawowymi zasadami udzielania pierwszej pomocy przedmedycznej. Do ćwiczeń użyto fantomu. Asp. Krzysztof Rękawiecki pokazywał jak należy wykonywać prawidłowo resuscytację krążeniowo-oddechową.

Po bardzo wyrównanej rywalizacji pierwsze miejsce w turnieju zajęła drużyna reprezentująca Oddział Przedszkolny przy Szkole Podstawowej w Golicach.

Zespołem, który zajął drugie miejsce w turnieju była drużyna z Przedszkola „Krasnal Hałabała” w Słubicach.

Trzecie miejsce w turnieju zajęła drużyna z Przedszkola „Pinokio” w Słubicach.

Wszystkim przedszkolakom uczestniczącym w turnieju rozdano okolicznościowe dyplomy i nagrody. W trakcie trwania rozgrywek dla wszystkich uczestników był zapewniony słodki poczęstunek i napoje.