Aktualności

Strona znajduje się w archiwum.

Dwóch kierujących straciło prawo jazdy za przekroczenie dozwolonej prędkości

Data publikacji 02.11.2018

Policjanci ze słubickiej drogówki zatrzymali dwa prawa jazdy kierowcom, którzy o ponad 50 km/h przekroczyli dozwoloną prędkość w terenie zabudowanym. Kierowcy stracili prawo jazdy oraz zostali ukarani mandatami i punktami karnymi.

Przyczyną kontroli drogowej była nadmierna prędkość z jaką poruszali się  kierowcy. Pierwszy kierujący w terenie zabudowanym, na drodze wojewódzkiej nr 137, na obowiązującej „pięćdziesiątce” jechał passatem 102 km/h. Kierowcą okazał się 47-letni mieszkaniec powiatu słubickiego. Drugim kierującym, który przekroczył dozwoloną prędkość okazał się obywatel Niemiec. 75-latek jechał audi z prędkością 116 km/h, gdzie ograniczenie dozwolonej prędkości również wynosiło do 50 km/h. Policjanci zatrzymali 75-latka do kontroli w Uradzie.

W związku z popełnionym wykroczeniem policjancie zatrzymali mężczyznom prawo jazdy, nałożyli na nich mandaty karne. Na konto 47-latka trafiło dodatkowo 10 punktów karnych.


Przypominamy!


Kierujący pojazdem, który przekroczy dozwoloną prędkość o więcej niż 50 km/h w obszarze zabudowanym, musi liczyć się z odebraniem prawa jazdy na 3 miesiące.  Jeżeli taka osoba w dalszym ciągu będzie prowadzić pojazd bez uprawnień, 3 miesięczny okres, będzie przedłużony do 6 miesięcy. Jeśli kierowca pomimo tego wsiądzie za kierownicę, starosta wyda decyzję o cofnięciu uprawnień do kierowania pojazdem. Aby je odzyskać trzeba będzie spełnić wszystkie wymagania stawiane osobom, które po raz pierwszy ubiegają się o prawo jazdy. Kto będzie kierował samochodem, choć zabrano mu prawo jazdy decyzją administracyjną, narazi się nie tylko na karę do dwóch lat więzienia, obowiązkowo zostanie orzeczony w stosunku do niego  zakaz prowadzenia pojazdów od roku do 15 lat.

Jak wynika z policyjnych statystyk główną przyczyną wypadków drogowych jest nadmierna prędkość.