Wstąp w nasze szeregi! – Policja otwarta dla najmłodszych - Aktualności - KPP Słubice

Aktualności

Strona znajduje się w archiwum.

Wstąp w nasze szeregi! – Policja otwarta dla najmłodszych

Data publikacji 26.04.2017

Policjanci wzięli udział w „Dniu Otwartym” w Zespole Szkół Ogólnokształcących w Rzepinie. Szkoła promowała kierunki nauczania. Jednym z nich od 11 lat jest klasa o profilu policyjnym, dlatego policjanci skorzystali z okazji i zaprezentowali sprzęt służący im w codziennej pracy. Funkcjonariusze zachęcali również do wstąpienia w ich szeregi.

Pierwsza tego typu klasa została utworzona dziesięć lat temu w Zespole Szkół Ogólnokształcących w Rzepinie, i była pierwszą o tym profilu w województwie lubuskim. Podczas trzyletniego cyklu kształcenia młodzież zapoznaje się z podstawowymi zasadami pracy w Policji w zakresie prawa, samoobrony, musztry i wielu innych kierunkach związanych ze specyfiką Policji.

Wczorajsza impreza odbyła się pod hasłem "Po pierwsze nauka, po drugie przygoda". Uczniowie Szkół Gimnazjalnych mogli zapoznać się z bazą dydaktyczną szkoły oraz z bogatą ofertą edukacyjną, porozmawiać z uczniami, spotkać się z nauczycielami i dyrekcją placówki. „Dzień otwarty” cieszył się dużym zainteresowaniem. Szkołę odwiedzili nie tylko uczniowie ale również przedszkolaki oraz wielu mieszkańców Rzepina.

Na gości czekała moc atrakcji m.in.: orkiestra wojskowa, ROSOMAK (kołowy transporter opancerzony), Żołnierze Armii Amerykańskiej, stoiska promocyjne i pokazy: Straży Granicznej, Urzędu Miejskiego, Wojska, Służby Celnej i Straży Pożarnej.

W przedsięwzięciu wzięli udział również funkcjonariusze z Komisariatu Policji w Rzepinie oraz policjanci z Sekcji Antyterrorystycznej KWP w Gorzowie Wlkp. Zaprezentowany przez policjantów sprzęt, który wykorzystują w codziennej służbie, cieszył się bardzo dużym zainteresowaniem. Wiele młodych osób chciało się dowiedzieć, jak wygląda codzienna służba policjantów oraz procedura kwalifikacyjna do Policji.