Kręci mnie bezpieczeństwo - Aktualności - KPP Słubice

Aktualności

Strona znajduje się w archiwum.

Kręci mnie bezpieczeństwo

Data publikacji 05.06.2017

Policjanci ze Słubic w ramach trwającej kampanii „Kręci mnie bezpieczeństwo” wzięli udział w festynach rodzinnych w Cybince i Golicach. Funkcjonariusze znakowali jednoślady i przeprowadzili działania profilaktyczne, które ukierunkowane były na poprawę bezpieczeństwa rowerzystów.

Głównym celem kampanii MSWiA „Kręci mnie bezpieczeństwo” jest zwrócenie uwagi młodych ludzi na kwestie związane z bezpieczeństwem. W ramach akcji policjanci spotykają się z dziećmi i młodzieżą. Podczas spotkań przypominają o podstawowych zasadach bezpieczeństwa podczas m.in. jazdy na rowerze, wypoczynku nad wodą czy górskich wycieczek.. W ubiegły weekend w ramach kampanii „Kręci mnie bezpieczeństwo” policjanci wzięli udział w imprezie plenerowej „Rowerowa Cybinka” oraz festynie rodzinnym z okazji „Dnia Dziecka” w Golicach. Policjanci przygotowali miasteczko ruchu drogowego, na którym najmłodsi mogli sprawdzić swoją znajomość przepisów. Każdy uczestnik otrzymał odblask oraz słodki upominek. Podczas festynów policjanci oznakowali prawie 60 jednośladów, którymi na festyny dotarli zarówno dorośli, jak i najmłodsi uczestnicy ruchu drogowego.

W jaki sposób możemy zadbać o bezpieczeństwo naszego jednośladu:

Oprócz znakowania warto również spisać numer ramy oraz stworzyć listę części naszego jednośladu. Przydatne w identyfikacji mogą się okazać wcześniej wykonane zdjęcia roweru, a zwłaszcza charakterystycznych elementów (np. zadrapań na lakierze). Starajmy się nie zostawiać roweru w miejscach, gdzie łatwo go ukraść np. pod sklepem przed blokiem, domem, na klatce schodowej bez uprzedniego zabezpieczenia. Rower należy zapiąć kołem i ramą do trwałego elementu, trudnego do zabrania czy rozkręcenia. Dobrym pomysłem, ale już bardziej kosztownym, jest ubezpieczenie roweru, które można dokonać w niektórych towarzystwach ubezpieczeniowych.