Wizyta w słubickiej komendzie - Aktualności - KPP Słubice

Aktualności

Strona znajduje się w archiwum.

Wizyta w słubickiej komendzie

Data publikacji 01.02.2018

Komendę Powiatową Policji w Słubicach odwiedzili uczniowie ze Szkoły Podstawowej nr 2 w Słubicach oraz wychowankowie Środowiskowego Domu Samopomocy w Słubicach . W ramach wizyty policjanci zapoznali odwiedzających z tajnikami swojej pracy oraz przypomnieli o zasadach bezpieczeństwa.

Uczniowie z dużą ciekawością przyglądali się pracy oficera dyżurnego słubickiej Policji podczas wizyty na stanowisku kierowania. Goście obejrzeli pomieszczenia dla osób zatrzymanych i pokoje, w których pracują policjanci. Duże wrażenie na odwiedzających zrobił „Niebieski Pokój” , który służy do przesłuchiwania dzieci skrzywdzonych oraz strzelnica.

Tematem wiodącym spotkania były bezpieczne zachowania na drodze, w domu, na placu zabaw. Policjanci przypomnieli małym gościom jak reagować w sytuacjach zagrożenia, do kogo mogą zwrócić się o pomoc. Opowiedzieli o pracy policjantów, aby dzieci wiedziały, że rolą policjanta jest nie tylko zatrzymywanie przestępców, ale także udzielanie pomocy, w tym również dzieciom.

Tuz po małych odkrywcach, do komendy przyszli wychowankowie Środowiskowego Domu Samopomocy w Słubicach. Dla tych osób już sama obecność w słubickiej jednostce Policji była dużym przeżyciem. Wizyta w strzelnicy i policyjne radiowozy zostaną im na pewno na długo w pamięci.