Tragiczny wypadek na W-139 - kierowco uważaj na drodze! - Aktualności - KPP Słubice

Aktualności

Strona znajduje się w archiwum.

Tragiczny wypadek na W-139 - kierowco uważaj na drodze!

Data publikacji 26.11.2018

Policjanci wyjaśniają okoliczności tragicznego wypadku, do którego doszło w sobotę (24 listopada), na drodze wojewódzkiej nr 139, na odcinku Rzepin – Jerzmanice. Apelujemy do wszystkich kierujących o ostrożność, rozwagę i dostosowanie prędkości jazdy do warunków panujących na drodze.

Do zdarzenia doszło w sobotę (24 listopada) w godzinach porannych, na drodze W-139 relacji Rzepin - Jerzmanice Ze wstępnych ustaleń wynika, że 58-letnia kierująca samochodem marki Deawoo z nieustalonej na tą chwilę przyczyny zjechała na pobocze i uderzyła w przydrożne drzewo.  Kobieta podróżowała z 82-letnią pasażerką. W wyniku zderzenia śmierć na miejscu poniosły obie kobiety.

Policjanci pod nadzorem prokuratora wyjaśniają w jakich okolicznościach doszło do tego tragicznego zdarzenia i jak ono przebiegało.

Im większy ruch na drodze tym większe prawdopodobieństwo zaistnienia wypadku drogowego. Kierowanie pojazdem to także odpowiedzialność za przewożone osoby i innych uczestników ruchu. Wyobraźnia, rozsądek, umiejętność przewidywania sytuacji na drodze są gwarantem bezpieczeństwa. Wyruszając w drogę pamiętaj, że należy być wypoczętym i trzeźwym, oraz sprawdzić stan techniczny pojazdu.

Pamiętajmy, że wraz ze zmianą warunków atmosferycznych zmieniają się także warunki na naszych drogach. Apelujemy o ostrożność i rozwagę oraz dostosowanie prędkości do warunków panujących na drodze.