Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

STRACILI PRAWO JAZDY ZA NADMIERNĄ PRĘDKOŚĆ W TERENIE ZABUDOWANYM

Data publikacji 26.02.2019

Zatrzymane prawo jazdy, punkty karne i mandaty to sankcje za przekroczenie dozwolonej prędkości o ponad 50km/h w terenie zabudowanym. Policjanci ze słubickiej „drogówki” zatrzymali dwóch takich kierujących, którzy zapomnieli, że nadmierna prędkość jest jedną z przyczyn wypadków drogowych. Kierowcy stracili prawo jazdy oraz zostali ukarani mandatami i punktami karnymi.

W poniedziałek ( 25.02.19) policjanci prowadzili kontrolę ruchu drogowego na terenie gminy Cybinka. Przyczyną kontroli drogowej była nadmierna prędkość z jaką poruszali się  kierowcy. Pierwszy kierujący w terenie zabudowanym, na obowiązującej „pięćdziesiątce” jechał samochodem  marki Bmw101 km/h. Kierowcą okazał się 28-letni mężczyzna, która jest mieszkańcem naszego powiatu . Młody mężczyzna był bardzo zdziwiony, kiedy usłyszał od policjantów, że zostanie mu zabrane prawo jazdy. Tłumaczył policjantom, że nie wiedział,  iż za szybką jazdę zostanie ukarany w taki sposób. Drugim kierującym, który przekroczył dozwoloną prędkość okazał się 32-latek, mężczyzna jechał samochodem marki Citroen z prędkością 114 km/h, gdzie ograniczenie dozwolonej prędkości również wynosiło do 50 km/h. Policjanci zatrzymali 28-latka do kontroli w Uradzie. Mężczyzna tylko przejeżdżał przez nasz powiat „ za szybko „ jak dodał. Na kierowców funkcjonariusze nałożyli wysokie mandaty i punkty karne.


Przypominamy!


Kierujący pojazdem, który przekroczy dozwoloną prędkość o więcej niż 50 km/h w obszarze zabudowanym, musi liczyć się z odebraniem prawa jazdy na 3 miesiące.  Jeżeli taka osoba w dalszym ciągu będzie prowadzić pojazd bez uprawnień, 3 miesięczny okres, będzie przedłużony do 6 miesięcy. Jeśli kierowca pomimo tego wsiądzie za kierownicę, starosta wyda decyzję o cofnięciu uprawnień do kierowania pojazdem. Aby je odzyskać trzeba będzie spełnić wszystkie wymagania stawiane osobom, które po raz pierwszy ubiegają się o prawo jazdy. Kto będzie kierował samochodem, choć zabrano mu prawo jazdy decyzją administracyjną, narazi się nie tylko na karę do dwóch lat więzienia, obowiązkowo zostanie orzeczony w stosunku do niego  zakaz prowadzenia pojazdów od roku do 15 lat.

Jak wynika z policyjnych statystyk główną przyczyną wypadków drogowych jest nadmierna prędkość.

 

Źródło: mł. asp. Ewa Murmyło

 

Powrót na górę strony