Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Odpowiedzą za szereg włamań – usłyszeli łącznie 29 zarzutów

Data publikacji 03.07.2019

Kryminalni ze Słubic zatrzymali trzech mężczyzn podejrzanych o kradzieże z włamaniem. 27, 28 i 30-latek usłyszeli łącznie 29 zarzutów kradzieży z włamaniem, między innymi do samochodów, komisu samochodowego i sklepu z wyrobami tytoniowymi. Mężczyźni przyznali się do zarzucanych im czynów. Grozi im do 10 lat więzienia.

Mężczyźni podejrzani są o kradzieże z włamaniem do samochodów, komisu samochodowego oraz sklepu z wyrobami tytoniowymi na terenie Słubic. Ich łupem padały samochody, elektronarzędzia, części samochodowe, narzędzia oraz inne przedmioty. Łączna wartość strat szacowana jest na blisko 55 tysięcy złotych.

Pierwszą informację o kradzieży z włamaniem policjanci otrzymali w połowie maja br. i od tej chwili podjęli szereg działań mających na celu ustalenie i zatrzymanie sprawcy. 

Tylko dzięki wnikliwej i skrupulatnej pracy operacyjnej oraz na podstawie zebranych informacji, policjanci ustalili kto stoi za kradzieżami. Podejrzane osoby wpadły w ręce policjantów pod koniec maja br. Okazali się nimi mieszkańcy Słubic, w wieku 27, 28 i 30 lat.

Mężczyźni na podstawie zgromadzonego przez policjantów materiału dowodowego usłyszeli łącznie 29 zarzutów kradzieży z włamaniem. Podejrzani przyznali się do zarzucanych im czynów.

Policjanci dotarli również do pasera, którym okazał się 28-letni słubiczanin. Okazało się, że w mieszkaniu 28-latka oprócz kradzionych przedmiotów znajdują się narkotyki oraz narzędzia służące do uprawy konopi indyjskich. Mężczyzna usłyszał zarzuty paserstwa oraz zarzuty z Ustawy o Przeciwdziałaniu Narkomanii.

Policjanci odzyskali część skradzionego mienia.

Kodeks Karny za przestępstwo kradzieży z włamaniem przewiduje karę nawet do 10 lat pozbawienia wolności. Paserstwo zagrożone jest karą do 5 lat pozbawienia wolności.

UWAŻAJ CO KUPUJESZ!!! KILKA PORAD, JAK NIE STAĆ SIĘ PASEREM.

  • Zwracaj uwagę na to, czy podejrzanie okazyjna cena oferowanego produktu i niejasne okoliczności zawierania transakcji nie noszą znamion przestępstwa, a sam towar nie pochodzi z kradzieży;
  • Żadne okoliczności nie zwalniają nas z odpowiedzialności i jeśli nie zachowamy ostrożności podczas dokonywania zakupu (np. sprawdzenie dokumentów produktu, przyczyny okazyjnej ceny) narażamy się na odpowiedzialność karną i zarzut paserstwa.;
  • Pamiętaj!!! Odpowiedzialność karna spoczywa nie tylko na złodzieju, ale także na osobie, która rzecz pochodzącą z kradzieży kupiła, czyli paserze;
  • W przypadkach, gdy wartość przedmiotu przekracza kwotę 500 zł do czynienia mamy z przestępstwem, a przepisy które to regulują znajdziemy w Kodeksie Karnym;
  • Wyróżniamy paserstwo umyślne i nieumyślne. Paserstwo jest popełniane umyślnie, gdy sprawca ma świadomość tego, że rzecz pochodzi z czynu zabronionego. Paserstwo nieumyślne ma miejsce wtedy, gdy sprawca nie ma świadomości, że rzecz pochodzi z czynu zabronionego, pomimo tego, że może i powinien to przypuszczać;
  • Za paserstwo, które dotyczy mienia wartości poniżej 500 zł, grozi kara przewidziana w Kodeksie Wykroczeń.
  • Znalazłeś cudzą rzecz??? Zgłoś się na Policję lub zanieś znalezisko do biura rzeczy znalezionych. Za przywłaszczenie cudzej  rzeczy ruchomej, grozi kara pozbawienia wolności do lat trzech.
Powrót na górę strony